107 yıllık Alman üretici Töpfer GmbH tarafından anne sütünün hiç verilemediği veya yetersiz kaldığı durumlarda ek gıda alternatifi olarak kullanılmak üzere üretilen Organik Keçi Sütü Bazlı Biberon Formülleridir.

TÖPFER ORGANİK KEÇİ SÜTÜ BAZLI BİBERON FORMÜLLERİ

Bebekler için en uygun besin anne sütüdür. Anne sütünün hiç verilemediği ve yetersiz olduğu durumlarda doktorunuza danışarak doğumdan itibaren 6. ayın sonuna kadar kullanılabilen ve tamamen organik keçi sütünden elde edilen bebek sütüdür.

Detaylı İncele

TÖPFER BABYCARE DİŞ MACUNU

DİŞ BAKIMI, İLK KÜÇÜK DİŞİN GÖRÜNMESİYLE BİRLİKTE BAŞLAMALIDIR...

Detaylı İncele

TÖPFER PİŞİK KREMİ

Su içermeyen formülü ile Töpfer Babycare Pişik Kremi, bebek bezi bölgesindeki tahriş ve enflamasyonu önler, kızarmış ve tahriş olmuş cildi yatıştırır. Özel formülü ile cildi iyi bir şekilde kaplayarak, bölgede nem oluşmasını engeller. Cildi kızarıklık oluşmasına karşı hassas bir şekilde korur. Organik Buğday kepeği, Organik Calendula, Organik Shea yağı, diğer değerli yağlar ve Çinko oksit içeren özel formül...

Detaylı İncele

TÖPFER SAÇ VE VÜCUT ŞAMPUANI

Sabun içermeyen Töpfer Babycare Saç ve Vücut Şampuanı, bebeğinizin hem saçlarının hem de vücudunun temizlenmesi için ideal bir üründür ve 2si 1 arada kullanımı ile ekonomik bir avantaj sağlamaktadır

Detaylı İncele

TÖPFER MASAJ YAĞI

%98 organik yağlardan elde edilmiştir. Bebeklerin hassas cildinin nazik bakımı ve masajı için ideal bir üründür. Bebeğinizin cildini nemli tutar ve besler. Bu yağ özellikle bebek bezi bölgesindeki hassas cildin temizlenmesi de için uygundur. Organik Buğday Kepeği, Organik Calendula, Organik Zeytinyağı, Organik Jojoba Yağı ve Organik Badem Yağı ile formülize edilmiştir.

Detaylı İncele

TÖPFER BEBEK PUDRASI

%98 organik yağlardan elde edilmiştir. Bebeklerin hassas cildinin nazik bakımı ve masajı için ideal bir üründür. Bebeğinizin cildini nemli tutar ve besler. Bu yağ özellikle bebek bezi bölgesindeki hassas cildin temizlenmesi de için uygundur. Organik Buğday Kepeği, Organik Calendula, Organik Zeytinyağı, Organik Jojoba Yağı ve Organik Badem Yağı ile formülize edilmiştir.

Detaylı İncele

TÖPFER GÜNEŞ KREMİ

Töpfer 50 Koruma Faktörlü Babycare Güneş Kremi bebek ve küçük çocukların cildine zarar vermeden, UVA ve UVB ışınlarına karşı doğal ve etkin bir koruma sağlar. Sadece mineral filtreler içerir. Güneşe hassasiyeti olan bebek ve çocuklarda da kullanım için uygundur. Bebeğinizin cildini hemen uygulandıktan sonra korumaya başlar ve kullanışlı dispenserı sayesinde kolay kullanım sağlar.

Detaylı İncele

TÖPFER GÖĞÜS UCU KREMİ

Emzirme sürecinde bazen göğüs uçlarında istenmeyen ağrılar veya şikayetler olsa da, annelerin çoğu doğumdan sonra bebeklerini emzirmek ister.

Detaylı İncele

Sindirimi Kolaydır


Keçi sütünün fiziki yapısı gereği yağ globülleri çapı küçük ve çok sayıdadır. (Keçi sütünde: 2 mikron - İnek sütünde: 21-31 mikron) Bu özellik, enzimlerin yağ moleküllerini daha rahat parçalamasını ve sütün daha iyi sindirilmesini sağlar.

Keçi sütü Aglutinin içermez, böylece keçi sütü içerisindeki yağ molekülleri kümelenmez. Küçük parçacıklar şeklinde ve düzgün olarak dağılmıştır. Böylece süte homojen bir yapı kazandırır ve kolay sindirilmesini sağlar.

Keçi sütünün kazein proteini yapısı anne sütüne daha yakındır. İnek sütüne kıyasla daha az a-s1 kazein ve daha çok β-kazein içerir. α-s1 kazein oranın düşük olması midede daha yumuşak bir pıhtı oluşturmasına ve daha rahat sindirilmesine yardımcı olur.

Protein moleküllerin inek sütüne kıyasla daha küçük partiküler yapıya sahip olması sebebiyle; daha kolay sindirilebilir.

Keçi sütü ile beslenenlerde kabızlık sorunları düşük düzeylerdedir.

Alkali Yapıya Sahiptir


Keçi sütü alkali bir yapıya sahiptir(pH>7). Mide asitliğini iyi nötralize eder ve böylece midede daha rahat hazmedebilir.

Daha az alerjen yapıya sahiptir


İnek sütü alerjisine sebep olan proteinlerin başında α-s1 kazein gelir.
Keçi sütü düşük oranda α-s1 kazein. Bu sebeple daha az alerjen yapıya sahiptir.


Bağışıklık Sistemine Destek Sağlar

Keçi sütü doğal yapısında yüksek oranlarda Nükleotit ve Serbest Amino Asit içeriğine sahiptir.

Nükleotitler; bağışıklık sistemini güçlendirmede rol oynarlar. Aynı zamanda gastrointestinal sistemde düzenleyici etkileri de mevcuttur.

Laktoferrin demir bağlayıcı özelliği ile; gelişmek için demire ihtiyaç duyan zararlı bakterilerin çoğalmasını demiri bağlayarak önlemektedir.

Keçi sütü doğal yapısında yüksek oranda Galaktooligosakkarit yani prebiyotik içeriğine sahiptir. Böylece hem bağırsak florasını destekler, hem de bağışıklık sisteminin güçlenmesine katkı sağlar.

Vitamin ve mineral içeriği


Keçi sütü doğal yapısında yüksek oranlarda; Kalsiyum, Selenyum, Potasyum, Fosfor ve Magnezyum içerir.

Keçi sütü A Vitamini açısından da zengindir. Bunun nedeni karotenoidlerin A vitaminine dönüşümünü sağlayan tiroid bezlerinin keçilerde daha büyük olması ve daha aktif çalışmasıdır.

Keçi sütü aynı zamanda B1, B2 ve B5 vitaminleri açısından zengindir.