DeflaGyn Application Set

DeflaGyn Nedir?

150 ml DeflaGyn Vajinal Jel (CE1014)

28 adet paketli tek kullanımlık aplikatör (CE0123) İçeren bir tıbbi cihaz sistemidir.

DeflaGyn® Application Set anormal servikal smearler sonrası (ASC-US, ASC-H, LSIL (CIN 1), HSIL (CIN 2)) kullanılan bir tıbbi cihaz uygulama setidir. Sağlık bakanlığı tarafından onaylı bir ürün olup, tıbbi cihaz yönetmeliği (MDD - 93/42/EEC and 2007/47/EC ) ile uyumlu tıbbi cihaz Sınıf IIa kapsamında yer almaktadır.

DeflaGyn® ASC-US, ASC-H, LSIL (CIN 1), HSIL (CIN 2) tanılarında etkili olan ve operasyon gerektirmeyen bir tedavi şekli sunan vajinal bir jeldir.

Hücresel bozukluklar (displazi), düşük ve orta dereceli preinvaziv lezyonların regrese olmalarını destekler ve bu sürenin anlamlı bir şekilde kısalmasını sağlar.

Anormal servikal smear tanılarında ASC-US, ASC-H, LSIL, HSIL,CIN1,CIN2​  jinekolojik klavuzlara göre belirlenen bekleme sürelerinde cerrahi operasyon gerektirmeden kendiliğinden gerilemeyi destekleyen ilk etkili tedavi yöntemidir. 

1- Adsorbe Edici Etki

Yüksek dispers mikronize Silikondioksit (SiO2) partikülleri serviksdeki patojenleri adsorbe eder.

2- Bağlayıcı Etki

DeflaGyn® Application Set patojenleri bağlar ve onların epitelde yayılmalarını engeller.

3- Antioksidatif etki

Adsorbe edilmiş ve bağlanmış patojenler patentli Deflamin® formülünün antioksidatif etkisi sayesinde nötralize edilirler. Aynı zamanda biyolojik aktif Selenyum serviks epitelinin rejenerasyonuna da destek olur.