SALUS HAUS

Salus Haus

Salus Haus 1916 yılında Dr. med. Otto Greither tarafından Almanya’nın güneyinde kurulmuştur. 101 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Salus firması tarafında değişmeyen en önemli düşüncelerinin başında “İnsan sağlığının her zaman ilk sırada geliyor olmasıdır.”

Merkezi Almanya'nın yukarı Bavyara bölgesindeki Bruckmühl'de bulunan SALUS şirket grubu, üç ayrı firmayı kapsamaktadır. SALUS Haus Dr. med. Otto Greither Nachf. GmbH & Co. KG, SALUS Pharma GmbH ve Walther Schoenenberger Pflanzensaftwerk GmbH & Co. KG. Bu üç firmada da tıbbi endüstride uzun yıllara dayanan tecrübeye sahiptir. 400’den fazla çalışanı ile yıllık yaklaşık 400 milyon Euro ciro elde etmektedir.

Doğanın gücünden faydalanarak çok geniş kapsamlı ürün yelpazesi sunmaktadır. Sıvı preparatlar, bitkisel çaylar, damlalar, tabletler ve daha fazlası... Bunun için büyük bir özenle en iyi şifalı bitkiler ve hammaddeler seçilmektedir. Bir ilacın veya gıda ürününün iyi olması, onun içerdiği hammaddelerin kalitesi ile birebir doğru orantılıdır. Bu sebeple SALUS kontrollü organik tarımdan elde edilen bitkileri kullanmayı tercih eder. Prensip olarak gen tekniği değiştirilmiş hiçbir hammadde kullanılmamaktadır. SALUS’un kullandığı şifalı bitkilerin birçoğu çok nadir bulunmaktadır. Bu nedenle SALUS bu bitkileri kültüre almaya çalışmaktadır.

Ürün portföyünde bulunan yaklaşık 1500 ürün, doğayı İnovasyon ve Kalite ile birleştiriyor. SALUS AR-GE departmanı 50’den fazla çalışanı ile ürün gamını her geçen gün çeşitlendirmeye devam ediyor. Üretim aşamasında SALUS yüksek farmasötik ilaç kalite standartlarını ve gıda ürünleri için organik tarım kalite standartlarını yerine getirmektedir. SALUS ürünleri Dünya’da 65’den fazla ülkeye ihraç edilmektedir.

Türkiye pazarına ilk olarak Floradix markası ile giriş yapan SALUS, ürün kalitesi ve güvenilirliği ile tüketicilerin memnuniyetini en yüksek seviyede tutmayı hedeflemektedir.