Vis Vitalis GmbH & NUTROPIA PHARMA GmbH

Vis Vitalis GmbH & NUTROPIA PHARMA GmbH

1986 yılında Avusturya’nın Unternberg şehrinde kurulmuş olan vis vitalis firması,1990 yılında kardeş firması olan Nutropia Pharma GmbH’nın da faaliyetlerine başlamasıyla yenilikçi, kaliteli, patenti teknolojiler ile üretilen ürün gamını oluşturmaya başlamıştır. Nutropia ürünlerinin çıkış noktası şu sorunun cevabıdır: Sağlıksız beslenme alışkanlıkları insan sağlığını nasıl etkiler? Maalesef sağlıksız beslenme ve eksik alınan mikrobesinlerin insan sağlığını ciddi şekilde tehdit ettiği cevabı ortaya çıkmaktadır. Bu sebeple Nutropia firması 30 yılı aşkın süredir yüksek kaliteli ve etkinlikli vitaminler, minaraller, eser elementler ve yağ asitlerinden oluşan bitkisel preparatlar geliştirmekte ve bu preparatlar vis vitalis firması tarafından yüksek kalite standartları çerçevesinde üretilmektedir. Vis vitalis; kapsül, likit ve toz olmak üzere çeşitli formlarda ürün üretebilme kapasitesine sahiptir.

Hem Nutropia hem de vis vitalis firması tüm kalite yönetim sistemi ve gıda güvenliği sistemi standartlarını yerine getirmektedir ve bunlara ilişkin gerekli sertifikalara da (HACCP, IFS, Bio-Zertifikat) sahiplerdir.

Yüksek etkinliğe sahip vitamin, mineral, eser element ve yağ asitlerinin elde edilmesi için Nutropia firması tarafından geliştirilen patentli PANMOL teknolojisi kullanılmaktadır. Böylece bu üstün teknoloji sayesinde, biyoyararlanımı ve etkinliği yüksek ürünler üretilmektedir.

Nutropia’nın Avusturya’daki AR-GE merkezinde yanlış beslenmenin insan sağlığı üzerinde etkilerini araştıran ve buna karşılık çeşitli bitkilerden ve mikrobesinlerden oluşan preparatlar geliştiren 70’den fazla çalışanı bulunmaktadır.

Nutropia ürünleri Avusturya başta olmak üzere, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde pazarda yer almaktadır. Hem kalitesi hem de etkinliği ile 7’den 70’e tüm aileye hitap edecek ürünleri sayesinde, insanların yaşa kalitesini hep daha yukarıya taşımayı amaçlamaktadır. Türkiye pazarında da çeşitli gıda takviyesi ürünleri ile uzun yıllardır var olan Nutropia, tüketici memnuniyeti anlamında hep üst sıralarda yer almaktadır.