“Her zaman Her yerde ve Her konuda önce İnsan Sağlığı”

  • No products in the cart.

Hyper Flatuben Drops

Hiper Farma

Hyper Flatuben Drops ile Bebekler ve Anneleri Huzurla Uyusun!

Rezene, Anason, Frenk Kimyonu ve C Vitaminli Takviye Edici Gıda (Damla)

Hyper Flatuben Drops, koruyucu, renklendirici ve tatlandırıcı içermeyen formülü ile bebek ve çocuklarda sindirim sistemini düzenleyerek gaz sancılarını hafifletmeye ve İnfantil Kolik şiddetini azaltmaya yardımcı olur.

Koruyucu İçermez

Renklendirici İçermez

Tatlandırıcı İçermez

HYPER FLATUBEN DROPS ETKEN MADDELERİN GÜCÜ

REZENE

Gaz giderici ve antibakteriyel özellikleri ile mide-bağırsak aktivitelerini düzenlemeye yardımcı olur.

ANASON VE FRENK KİMYONU

 Sindirimi kolaylaştırır, gaz giderici özelliği ile mide ve bağırsaklardaki gazın atılmasına yardımcı olur. Gaz yapıcı hazımsızlığın giderilmesinde rol oynar.

C VİTAMİNİ

 Bağışıklık sistemini güçlendirir. Enfeksiyonlarla savaşmada önemli rol oynar ve demir emilimini artırır.

İstanbul Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesi Çocuk Kliniği’nde gerçekleştirile 107 infantil kolik tanısı konulan bebek üzerinde yapılan anket çalışması sonucunda Rezene, Anason ve Frenk Kimyonu beraber kullanımının bebeklerdeki ağlama sıklığı ve süresinde belirgin bir azalmaya sebep olduğu görülmüştür.1.

Kullanım Önerisi:

Günde 1 defa 20 damla (20 damla=1 ml) direk veya besinlerle karıştırılarak. İhtiyaç duyulursa günde maksimum 3 defa verilmek koşuluyla 3×20 damla şeklinde de kullanılabilir.

Uyarılar:

Açıldıktan sonra buzdolabında saklanmalı, 1 ay içinde tüketilmelidir. Tavsiye edilen günlük porsiyonu aşmayınız.Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez.Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın.İlaç değildir.Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz.Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışın.

1 Rezene, Anason ve Frenk Kimyonu beraber kullanımının İnfantil Kolikli bebeklerde etkinliği:Retrospektif anket çalışması, Arica V. ve ark. Türk Pediatri Arşivi. Mayıs 2014; Vol: 49: 38-39