“Her zaman Her yerde ve Her konuda önce İnsan Sağlığı”

  • No products in the cart.

Organik Tarım

Hiper Farma

Organik tarım; doğal dengeyi bozmadan, kaynakların en doğru ve en iyi şekilde kullanılarak, toprak verimliliğinin bozulmadan üretim yapılmasıdır. Sentetik ya da kimyasal gübrelerin, hormonların, ya da toprak verimliliğini azaltacak ilaçların organik tarımda kullanımı yasaklanmıştır.

Organik Tarım uygulamalarında ürün rotasyonu, farklı ürünlerin toprağa ekimi, doğal gübreleme ve bitki atıklarının kullanılması esasları alınmıştır.

Doğanın temel döngüsünü ya da yaşam zincirini bozacak hiçbir aktivite yer almamalıdır. Organik ürünler, organik tarım üretiminden başlanılarak ürünün satış yerine kadar tüm aşamaların kontrol edilişi ve takibi ile kontrol altına alınmıştır. Ürünler bu izlenebilirlik sonucunda da organik sertifikası alabilmektedirler. Sertifika ile hem organik üretim yapan üretici denetlenmiş olur hem de organik ürün satın alan tüketici bilgilendirilmiş, güveni kazanılmış olur.

Organik logolarını kullanabilmek için yetki, ancak içeriğinin en az 95% oranında organik olması durumunda verilmektedir.