“Her zaman Her yerde ve Her konuda önce İnsan Sağlığı”

  • No products in the cart.

Vis Vitalis GmbH & NUTROPIA PHARMA GmbH

1986 yılında Avusturya’nın Unternberg şehrinde kurulmuş olan vis vitalis firması,1990 yılında kardeş firması olan Nutropia Pharma GmbH’nın da faaliyetlerine başlamasıyla yenilikçi, kaliteli, patenti teknolojiler ile üretilen ürün gamını oluşturmaya başlamıştır. Nutropia ürünlerinin çıkış noktası şu sorunun cevabıdır: Sağlıksız beslenme alışkanlıkları insan sağlığını nasıl etkiler?

Nutropia firması 30 yılı aşkın süredir vitaminler, minaraller, eser elementler ve yağ asitlerinden oluşan bitkisel preparatlar geliştirmekte ve bu preparatlar vis vitalis firması tarafından kalite standartları çerçevesinde üretilmektedir. Vis vitalis; kapsül, likit ve toz olmak üzere çeşitli formlarda ürün üretebilme kapasitesine sahiptir.

Hem Nutropia hem de vis vitalis firması tüm kalite yönetim sistemi ve gıda güvenliği sistemi standartlarını yerine getirmektedir ve bunlara ilişkin gerekli sertifikalara da (HACCP, IFS, Bio-Zertifikat) sahiplerdir.

Vitamin, mineral, eser element ve yağ asitlerinin elde edilmesi için Nutropia firması tarafından geliştirilen patentli PANMOL teknolojisi kullanılmaktadır.

Nutropia’nın Avusturya’daki AR-GE merkezinde yanlış beslenmenin insan sağlığı üzerinde etkilerini araştıran ve buna karşılık çeşitli bitkilerden ve mikrobesinlerden oluşan preparatlar geliştiren 70’den fazla çalışanı bulunmaktadır.

Nutropia ürünleri Avusturya başta olmak üzere, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde pazarda yer almaktadır. Hem kalitesi hem de etkinliği ile 7’den 70’e tüm aileye hitap edecek ürünleri sayesinde, insanların yaşam kalitesini hep daha yukarıya taşımayı amaçlamaktadır. Türkiye pazarında da çeşitli gıda takviyesi ürünleri ile uzun yıllardır var olan Nutropia, tüketici memnuniyeti anlamında hep üst sıralarda yer almaktadır.

Salus Haus

Salus Haus 1916 yılında Dr. med. Otto Greither tarafından Almanya’nın güneyinde kurulmuştur. 105 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Salus firması tarafında değişmeyen en önemli düşüncelerinin başında “İnsan sağlığının her zaman ilk sırada geliyor olmasıdır.”

Merkezi Almanya’nın yukarı Bavyara bölgesindeki Bruckmühl’de bulunan SALUS şirket grubu, üç ayrı firmayı kapsamaktadır. SALUS Haus Dr. med. Otto Greither Nachf. GmbH & Co. KG, SALUS Pharma GmbH ve Walther Schoenenberger Pflanzensaftwerk GmbH & Co. KG. Bu üç firmada da tıbbi endüstride uzun yıllara dayanan tecrübeye sahiptir. 400’den fazla çalışanı ile yıllık yaklaşık 400 milyon Euro ciro elde etmektedir.

Doğanın gücünden faydalanarak çok geniş kapsamlı ürün yelpazesi sunmaktadır. Sıvı preparatlar, bitkisel çaylar, damlalar, tabletler ve daha fazlası… Bunun için büyük bir özenle en iyi şifalı bitkiler ve hammaddeler seçilmektedir. Bir ilacın veya gıda ürününün iyi olması, onun içerdiği hammaddelerin kalitesi ile birebir doğru orantılıdır. Bu sebeple SALUS kontrollü organik tarımdan elde edilen bitkileri kullanmayı tercih eder. Prensip olarak gen tekniği değiştirilmiş hiçbir hammadde kullanılmamaktadır. SALUS’un kullandığı şifalı bitkilerin birçoğu çok nadir bulunmaktadır. Bu nedenle SALUS bu bitkileri kültüre almaya çalışmaktadır.

Ürün portföyünde bulunan yaklaşık 1500 ürün, doğayı İnovasyon ve Kalite ile birleştiriyor. SALUS AR-GE departmanı 50’den fazla çalışanı ile ürün gamını her geçen gün çeşitlendirmeye devam ediyor. Üretim aşamasında SALUS yüksek farmasötik ilaç kalite standartlarını ve gıda ürünleri için organik tarım kalite standartlarını yerine getirmektedir. SALUS ürünleri Dünya’da 65’den fazla ülkeye ihraç edilmektedir.

Türkiye pazarına ilk olarak Floradix markası ile giriş yapan SALUS, ürün kalitesi ve güvenilirliği ile tüketicilerin memnuniyetini en yüksek seviyede tutmayı hedeflemektedir.